Švédsko ve fotkách

2. leden 2017 | 09.24 |

Rozhodla jsem se, že bych z roku 2016 chtěla připomenout svou návštěvu Švédska a Finska. Původně jsem chtěla podrobně vše popsat, ale nejsem schopná to vše sesmolit, tak bych to místo toho chtěla udělat jen formou fotek. Ve Švédsku jsem jich neudělala moc, ale i tak by to pro nastínění mohlo stačit.

Jednalo se o International Week, což je taková organizace, kdy se pořádá týden v jedné z několika určených zemí a stará se tam o vás nějaký studentský spolek. Vy si zaplatíte pouze letenku a poté bydlíte u někoho z dobrovolníků doma a studentská organizace vám zajistí program na celý týden. Vždycky se tam sjede 20 studentů ze všech různých zemí, takže poznáte nejen kulturu dané země, ale seznámíte se i s dalšímu studenty z celého světa. 

Lund, Švédsko 11. - 17.4.2016

Švédsko jsem si moc užila. V neděli po příjezdu bylo společné grilování, kde jsme se hezky nadlábli. Druhý den bylo klasické představování při snídani (nebo pomalu brunchi) a poté se konal výlet, který jsem si z celého týdne asi nejvíc užila.  Jeli jsme na takou chatu blízko moře, kde jsme měli napodobeninu Midsummer (oslava léta). Měli jsme májku, kolem které jsme tancovali, hráli jsme různé hry, večer byl sittning (takové speciální posezení, kde vedle sebe vždy sedá na střídačku muž-žena, zpívají se písničky a je dokonce určeno, v jakém pořadí si máte přiťuknout s okolím!) s masovými kuličkami a šťouchanými bramborami a potom jsme měli ten nejlepší jahodový dort. Nakonec jsme až bůh ví do kdy tancovali a bylo to opravdu bezva. Druhý den jsme se odpoledne zase vrátili na "základnu" .

(Skanörsgården)

Večer jsme měli international dinner spolu s prezentacemi o jednotlivých zemích. Já bohužel byla docela naštvaná, protože se mi moc nedařilo při vaření (dělala jsem bramboráky) a tak jsem toho ani moc neochutnala. I tak to ale bylo fajn. Potom jsme úplně nakonec koukali na film Stoletý stařík, který vylezl oknem a zmizel. Musím říct, že je to velmi zvláštní film. 

Následující dne jsme měli první dvě company visit. Jedna byla do Invest in Skåne,kde to bylo velice příjemné a fajn a druhá následovala Thule.

Abych nezapomněla tyhle návštěvy se uskutečnily v Malmö. Další program byl dost bezva, bylo to totiž House of challanges. Rozdělili jsme se do týmů a chodili do různých místností, kde byly připraveny všelijaké úkoly. Naše družstvo dokonce skončilo druhé! Večer bylo zase sittning na téma kids party, což byla zase velmi zábavná akce.

(Malmö)

Ve čtvrtek byla poslední company visit a to do Alfa Lavel. Tam jsme dostali spoustu reklamních dárků, to se mi líbilo. Poté jsme měli saunu s nejkrásnějším výhledem na světě. Bohužel přímo do sauny jsem nešla, protože jsem měla strach, že bych nemohla dýchat. Užívala jsem si ale aspoň nádherný výhled. Šlo vidět Malmö (to poznáte podle té vysoké budovy upsotřed fotky) a také Öresund bridge, který spojuje Dánsko a Švédsko.

Večer jsme měli další sittning, tentokrát s tématem ugly sittning (každý se navlíkl do nejvíc nemožného oblečení) a s tím spojenou international drinking party. Tam jsem poprvé ochutnala rakouský čokoládový likér a řeknu vám, bože, to je ale dobrý! 

(Bjärred Saltsjöbad)

V pátek jsme měli jednodenní výlet do Kodaně, kde jsme navštívili Carlsberg Brewery, nějakéty památky a večer jsme měli Pubcrawl. Ze začátku mě moc nebavil, ale nakonec jsme prostě zůstali v nějakém baru, kde jsme měli spoustu vlastního alkoholu a to už byla sranda. Hlavně když jedete někdy o půlnoci opilí vlakem zpátky z Dánska do Švédska a ještě vás kontrolují policajti.  

(Kodaň)

V sobotu byl dopoledne už jen piknik, který byl bezva. Zase jsem se nadlábla, zahrála si nějaké hry a tak. Pak mi bylo ale smutno, protože jsme měli spoustu volného času a já nevěděla co s ním a hlavně se mi nechtělo odjíždět. Večer jsme ale ještě měli poslední sittning a to fancy Nobel ball. Rozdávaly se tam nějaké "nobelovky"  a já jednu dostala! Za to, že jsem se nejlíp naučila švédské písničky a mám i švédskou vlajku! Na to jsem byla moc pyšná a ta čokoládová medajle mi pořád visí v pokoji. <3

No a v sobotu ráno byl ještě brunch, jenže ten už jsem kvůli letadlu bohužel nestíhala. Byla jsem nešťastná, protože jsem se nestihla skoro s nikým rozloučit. Ten předchozí večer totiž všichni utekli ještě na afterparty, jenže mně nebylo nějak dobře, tak jsem to zabalila. Nu což... Projela jsem se zase vlakem z Lundu do Kodaně a otamtud už letěla zase domů do Prahy.

(Domkyrkan - Lundská katedrála, někde v oblacích)

Musím říct, že to byl snad nejdokonalější týden, co jsem kdy zažila. Byli tam dost fajn lidi, skvělý program a Švédsko je nádherné samo o sobě. Vždycky jsem měla nějaké oblíbené země, ale většinou jsem v nich ani nebyla. Tudíž jsem ráda, že moje země číslo 1 teď může být Švédsko, které jsem měla i tu čést navštívit. Nějaké léto chceme s přítelem udělat tour de Norsko a Švédsko a já už se moc těším!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

Komentáře

RE: Švédsko ve fotkách hroznetajne 02. 01. 2017 - 21:09
RE(2x): Švédsko ve fotkách genie 04. 01. 2017 - 20:03
RE(3x): Švédsko ve fotkách mixx 05. 01. 2017 - 02:46
RE(4x): Švédsko ve fotkách genie 06. 01. 2017 - 14:29
RE: Švédsko ve fotkách boudicca 03. 01. 2017 - 00:08
RE(2x): Švédsko ve fotkách genie 04. 01. 2017 - 20:06
RE: Švédsko ve fotkách tlapka 03. 01. 2017 - 11:46
RE(2x): Švédsko ve fotkách genie 04. 01. 2017 - 20:08