Little things

9. duben 2017 | 09.53 |
› 

Ahoj!

Víte co je nejhorší na psaní blogu? když byste rádi psali, jenže se ve vašem životě nic neděje. Jakože absolutně nic. Prostě se nudím ve škole a pak jdu domů, kde se nudím nad učením. Nic moc,že? Pár drobností se ale přece nashromáždilo, tak jsem si řekla, že sem prsknu aspoň to, aby tu taky něco bylo. 

A co je tedy nového? Od konce března mám práci. Původně se mi do toho moc nechtělo, protože jsem se bála přijít o volný čas. Nakonec to ale vychází celkem dobře. Pracuju každý týden jen pár hodin, především o víkendy, mám to kousek od domu a zbývá mi i dost času pro sebe. Mimo to moji dva šéfové jsou moc příjemní kluci a je s nima bezvadná domluva. Jinak pracuju jako recepční v Escape game ve stylu Jamese Bonda. Uvádím lidi, vysvětluju jim pokyny, případně jim radím během hry a poté zase všechno dávám na původní místo.Mohlo by se to zdát fádní, ale každí účastníci jsou jiní, takže se ptají na jiné věci a člověk se může dostat do různých situací. Uvidíme tedy, až za sebou budu mít třeba stovku her. Ale snad to bude pořád fajn. 

 Začala jsem se více zajímat o květiny. Vždycky jsem doma měla nějaký kaktus (který mě v důsledku nikdy nepřežil), ale v poslední době jsem dostala od přítele a přítelovy matky nějaké kytky. Moc mě netankovaly, ale co jsem tak teď pozorovala přítelovu mámu, jak se na svojí zahradě stará o květiny, kupuje si nové stromky apod., tak to na mě zapůsobilo. Krom toho, že jsem konečně zjistila co mám tedy doma za květiny (dvě kalanchoe - jednu s oranžovými květy a jednu s červenými), rozhodla jsem si koupit nějakou novou. A zaujala mě hydrangea macrophylla neboli hortenzie velkolistá. Je to krásná kytka s růžovými květy. Bohužel mi teď dost uvadá a nevím proč, ale snad se mi ji podaří dát dohromady. No a protože poslední kaktus, co jsem tu měla, je nenávratně v trapu, řekla jsem si, že chci další kaktus. V Lidlu jsem úplnou náhodou natrefila na sukulenty v terakotě ve slevě. Vybrala jsem si nádherný kaktus, který je dle mého výzkumu nejspíše netřesk. Jeho listy dohromady vypadají jako květ a je prostě skvělý. A má rád sucho, takže u mě má ideální podmínky. Haha!

Pokud se ptáte na školu, tak to je otřes. Nesnáším to tam. Ve zkratce. Kdyby každá firma nehledala studenta nebo absolventa,tak se na to snad vykašlu. Nějaké znalosti mi to dalo a začala jsem se díky tomu víc zajímat o ekonomiku a dění ve světě, ale to je asi tak všechno. Přišla jsem na to, co bych od školy chtěla. Reklamaci. Reklamaci těch dvou promarněných let. Kéž by to tak šlo. 

 Hodně teď přemýšlím o cestování. Chci začít pomalu, třeba výletem do Českého Švýcarska. A pak bych brala třeba víkend v Římě. A na léto bych prostě chtěla někam odjet. Doufám, že z toho opravdu něco bude. Začetla jsem se teď to Travel bible, tak jsem zvědavá, jaké zajímavé věci tam najdu. 

No a nakonec můj životní krok. Po dvou letech dojíždění do Prahy jsem si zařídila kartičku do Městské knihovny v Praze. Jéééj! Už jsem si tam půjčila nějaké knihy a dokonce jednu už k bakalářce. Bacha na mě. Jen je škoda, že tady u nás, když si v systému objednáte knížky, tak vám je zdarma připraví k vyzvednutí. Tady bohužel si musíte všechno najít sami a ještě jsou knihy občas rozházené po jiných pobočkách. Ale chápu, že kdyby měli pro každého připravovat všechny knížky, tak se z toho asi zblázní. Jen škoda, že se musí platit za převoz mezi pobočkami. Zatím jsem ale vše našla v ústřední knihovně na Mariánském náměstí nebo v pobočce Źižkov, která je kousek od školy. 

Tak přece jen ty drobnosti vydaly aspoň na jeden článek. Doufám, že teď, když už je jaro se toho bude dít víc a budu mít i víc o čem psát. Tak si užijte hezkou neděli a já jdu lenošit.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Little things hroznetajne 09. 04. 2017 - 10:46
RE(2x): Little things genie 09. 04. 2017 - 11:09
RE: Little things lvice 09. 04. 2017 - 19:07
RE: Little things myfantasyworld 09. 04. 2017 - 19:19
RE: Little things tlapka 09. 04. 2017 - 22:03
RE: Little things damn-girl 10. 04. 2017 - 21:56
RE: Little things boudicca 13. 04. 2017 - 10:43